Powered by Smartsupp

Kolekcia Mimosa 🍊 už dnes o 19:00 pre newsletter komunitu. Prihláste sa a nezmeškajte tak svoj vysnívaný kúsok.

 • Kde nájdem tabuľku veľkostí?
  Tým, že úplne každý kus je jedinečný a má iné proporcie, nie je možné spraviť niečo ako tabuľku veľkostí. Obecne sú takmer všetky  strihy viac či menej oversized, a pri každom produkte píšem rozmery a škálu konfekčných veľkostí, ktorým to bude sedieť, hoci každému telu o niečo inak.
  Dôležité je pozrieť na miery a porovnať ich s nejakým svojím, neelastickým oblečením. Ak si nie ste istí, vždy zvoľte väčšie číslo.

 • Ako meriam oblečenie?
  Vystreté ho rozložím na rovnú plochu, dĺžku meriam od miesta, kde končí golier (límec) po spodný okraj. Vzadu sa dĺžka môže mierne líšiť, beriem vždy prednú. Šírka je pri košeliach od ľavého do pravého spodného rohu, nie pod ramenami, kde môže byť o niečo väčšia. Berte prosím do úvahy, že jednotlivé rozmery sa môžu líšiť o +/- 2 cm.

 • Nenávidím žehlenie, sú slowtrashion produkty pre mňa?
  Rozhodne áno, nebojte sa toho! Hovorí sa, že kto musí žehliť, nevie vešať. Žehliť množstvo volánov nie je nič jednoduché, a často ani dokonale možné. Ono to však väčšinou vôbec nie je treba! Vec stačí po vytiahnutí z práčky poriadne ponaťahovať, pozornosť venovať najmä volánom, a nechať vyschnúť zavesené na ramienku, prípadne rozložené na vodorovnej rovnej ploche.

 • To stále znie ako príliš mnoho práce...
  Vyberajte si zmesy bavlny a polyesteru. Pár takých presne pre tento prípad robím, a tie už sú skutočne bezúdržbové. Pre vás nebudú ani ľanové či hodvábne kúsky. Ak si nie ste istí množstvom starostlivosti o váš vybraný kus, nebojte sa mi napísať.  

 

 • Aká je doba dodania?
  Balíček sa snažím odoslať čo najskôr po prijatí objednávky, maximálne do 3 pracovných dní. Prečo to nie je vždy hneď? Za slowtrashion stojí 1 človek, a občas sa stane, že balíček nemôžem odoslať okamžite. Obvyklá doba dodania po Českej republike je 2-3 pracovné dny.
  Na druhej strane, ak chcete mať svoj nový kúsok čo najrýchlejšie u seba, väčšinou nie je problém dohodnúť osobné predanie na Prahe 7 hneď v daný deň.   

 

 • Môžem tovar vrátiť?
  Áno, zo zákona ho môžete do 14 dní vrátiť bez udania dôvodu. Tovar musí byť nepoškodený, nepoužitý (len skúšaný) a kompletný.  

 

 • Ako mám postupovať v prípade vrátenia?
  Napíšte mi na hello@slowtrashion.com. Balík odošlete či odovzdáte dohodnutým spôsobom. Po prijatí balíčku vám pošlem peniaze na účet, pri osobnom predaní ich môžem vrátiť v hotovosti. Peniaze za dopravu sa nevracajú. 

 

 • Ako bude vyzerať zásielka?
  Vecičky balím do kartónových krabíc, aby vnútri mali čo najviac miesta a nepokrčili sa príliš pri preprave. Krabica je väčšinou nová, ale môže byť aj znovupoužitá, ak takú momentálne mám. Krabica je vystlaná hodvábnym papierom. Ak máte na balenie špeciálne požiadavky, napíšte mi prosím vašu predstavu do poznámky v objednávke, pokúsim sa vrámci možností vyhovieť.
  Pri osobnom predaní používam papierové tašky, prípadne krabice, podľa typu tovaru a spôsobu predania.

 

 • Nezodpovedaná otázka?

  Napíšte mi na Instagrame, hello@slowtrashion.com či v live chate.